Tübitak - 4004


"Teleskoplar, Bilimsel Dedektörler ve Geleceğin Bilim İnsanları" Bilim Okulunda teleskopları ve teleskoplara bağlı dedektörleri kendiniz kullanarak astronomik gözlemlerin nasıl yapıldığını ve bir astronom ya da astrofizikçi nasıl olunur öğrenme fırsatı bulacaksınız.

İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü ve İstanbul Üniversitesi Gözlemevi Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen Bilim Okulu, her biri 5 gün süren iki dönemden oluşmaktadır. İlk dönem İstanbul'da bulunan lise ve dengi okullardaki öğrencilerden 20, ikinci dönem ise tüm Türkiye'den katılacak lise öğrencilerden 20, toplam 40 seçilmiş öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilecektir.

Bölüm ve Gözlemevi'nin teleskop, dedektör ve astronomik gözlem aletlerinin kullanılacağı Bilim Okuluna lise ve dengi okulların 10. ve 11. sınıfta okuyan ve fen bilimleri alanını seçmiş tüm öğrencileri başvurabilirler. İstanbul dışından katılımlarda konaklama ve yol ücretleri Bilim Okulumuz tarafından karşılanacaktır.

Güncelleme (17 Temmuz 2017):
Bilim Okulu katılımcıları belirlenmiştir. Bilim Okulu katılımcı listesini görmek için tıklayınız.

Bilim Okulu başarı ile tamamlanmıştır.

tubitak4004istanbul universitesigozlemeviiufenfakultesi