29 MART 2006 TAM GÜNEŞ TUTULMASI FOTOĞRAF GALERİSİ

 

 

YASAL UYARI!
Galeride sergilenen fotoğrafların, fotoğrafın sahibinin yazılı izni alınmaksızın ve kaynak gösterilmeden, doğrudan veya değiştirilerek kullanılması ve basılı olarak veya sanal ortamda dağıtılması yasaktır. Ancak, aksi belirtilmemişse, eğitim-öğretim amaçlı kullanımlarda, kaynak göstermek (fotoğrafı çekenin ve İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü'nün adı belirtilerek) şartıyla önceden izin almaya gerek yoktur.

 

 

M. Taşkın Çay

Açıklama: Fotoğraflar, Kodak DX7590 fotoğraf makinesi kullanılarak 10X optik yakınlaştırma (zoom) (380 mm odak uzaklığı) ile alınmıştır. Parçalı tutulma sırasında Mylar filtre (mavimsi-gri görüntü) ve Black Polymer filtre (portakal rengi görüntü) kullanılmıştır. Görüntüleri büyütmek için asıl fotoğraflar 800X600 piksel boyutlarında kesilmiştir.

Diğer fotoğraflar için tıklayınız.

 

 

Özge Avcıl  ve Onur Şatır

Açıklama: Fotoğraflar, Canon Powershot A70 fotoğraf makinesi Meade ETX70 Teleskobun okülerine yerleştirilip fotoğraf makinesi 3X optik yakınlaştırmaya (zoom) getirilerek çekilmiştir. Parçalı tutulma sırasında Mylar filtre kullanılmıştır.

Diğer fotoğraflar için tıklayınız.

 

 

Aziz Sanatı

Açıklama: Fotoğraflar, Olympus - Camedia c-310 200M fotoğraf makinesi ile çekilmiştir. Parçalı tutulma fotoğrafı için 3X optik yakınlaştırma (zoom) ve Black Polymer filtre kullanılmıştır.

Diğer fotoğraflar için tıklayınız.

 

 

 

Niyazi Nuhoğlu  ve  Ümit Şirin

 

Açıklama: Fotoğraflar, Zenit 122 fotoğraf makinesi (135 mm lens), Kodak Gold 200 ASA film ve parçalı tutulma sırasında Mylar filtre kullanılarak çekilmiştir. Animasyon  Adobe Imageready ile hazırlanmıştır.

Diğer fotoğraflar için tıklayınız.

 

 

! YENİ

Video Klip

 

Barış Eyigöz, Murat Arslantaş, Betül Civelekler

 

Açıklama: Tutulma boyunca üç ayrı kamera ile çekilmiş görüntülerden oluşturulmuş  video klip. Yüklemek için uygun bağlantıya tıklayınız.

ADSL veya benzeri bir hızlı bağlantı için tıklayınız ( 55 MB, MPEG formatında)

56 K modem gibi düşük hızlı bir bağlantı için tıklayınız.(2 MB, WMV formatında)