Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü
 
Bugün 19 Temmuz 2024
 
 
 
 
ASTRONOMı VE UZAY BıLıMLERı BÖLÜMÜ / LıSANS ÖğRENıMı

Lisans Öğrenimi


Bölümümüzde 4 yıllık lisans öğrenimi boyunca üzerinde yaşadığımız gezegenden, galaksi dışı uzayın en uzak noktalarına kadar gözlenebilen tüm evrenle ilgili verilerin toplandığı, aralarında ilişkiler kurulduğu ve yorumlandığı bilimsel disiplinlerle, bu disiplinleri kavrayabilmek için gereken temel bilgiler verilmektedir.

Yukarıda bahsedildiği biçimde evreni kavrayabilmek için gereken temel bilgiler, doğal olarak fizik ve matematik ağırlıklıdır.

Bu lisans öğrenimi sonunda pozitif bilimlerin metotlarıyla tanışılır; evren hakkında temel tanecikler düzeyinden, galaksi kümeleri düzeyine kadar genel bir görüş edinilir.

Lisans ders programımız zorunlu ve seçimlik derslerden oluşmaktadır. Öğrenciler ilgileri ve yetenekleri doğrultusunda ilgili dersleri seçerek, astronomi öğrenimlerini fizik veya matematik ağırlıklı olarak tamamlayabilme imkanına sahiptirler.

Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü lisans öğrenimini başarılı bir biçimde tamamlayabilmek için konuya ilgi duyulmalı ve gerekli alt yapıyı edinebilme becerisi geliştirilmelidir.

 

 

Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü
Google Ara WWW Ara www.istanbul.edu.tr
 
Bu site en iyi 1024x768 ekran çözünürlüğünde Internet Explorer'da izlenebilir.